Za poslední dny vyjeli hasiči k více než čtyřem stovkám událostí

Podle výstrahy meteorologů Karlovarský kraj zasáhl silný vítr. Pořádně foukalo již od čtvrtka 17. února a varování platí až do úterního rána. Předpověď se naplnila a kvůli větru hasiči vyjížděli k více než čtyřem stovkách případů. Nejčastějším zásahem bylo odstranění spadlých stromů, které blokovaly provoz na komunikacích.

Hasiči odstraňovali také stromy, které spadly na zaparkovaná vozidla, domy či jiné objekty, nebo na dráty elektrického vedení. Spadlé stromy způsobily rovněž několik dopravních nehod, z toho pět na železnici.

Například na silnici ze Šemnice na Andělskou Horu, která se přes zimu neudržuje, spadlo velké množství stromů a bylo rozhodnuto o celkovém uzavření této komunikace. Dalším častým typem zásahu bylo zajištění uvolněných střešních krytin.

V některých případech se jednalo o malé části, například jednotlivé plechy či střešní tašky, například v Rotavě ale vítr odnesl polovinu plechové střechy na panelovém domě. Zde hasiči zajistili provizorní zakrytí, použili materiál ze skladu ochrany obyvatelstva, finální opravu musí provést odborná firma.

 Část kraje byla v průběhu posledních dní po nějakou dobu bez dodávek elektřiny. Kvůli výpadkům proudu hasiči v pěti případech zachraňovali osoby uvízlé ve výtahu, několikrát rovněž poskytli náhradní zdroje elektřiny, především pro ty, kteří potřebují elektřinu pro zdravotnické přístroje.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje