Při hrozivě vypadající nehodě naštěstí nedošlo k vážnému zranění. Řidič nadýchal 0,57 promile

Při hrozivě vypadající nehodě, ke které došlo v Chebu v pátek 14. ledna, naštěstí nedošlo k vážnému zranění. Škoda na poničených vozidlech byla předběžně odhadnuta na částku 140 tisíc korun.

Podle policejního mluvčí Jakuba Kopřivy mělo k nehodě dojít tak, že třiačtyřicetiletý řidič osobního automobilu značky Audi se zřejmě plně nevěnoval řízení, měl sahat na sedadlo spolujezdce a následně přejel do protisměru. Poté mělo dojít k čelnímu střetu osobního automobilu značky Audi s vozidlem značky Škoda, které jelo v protisměru.

 Při dopravní nehodě došlo naštěstí jen k lehkému zranění třiačtyřicetiletého řidiče, který byl Zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice k ošetření.

„Oba řidiči se po dopravní nehodě podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. U sedmapadesátiletého řidiče automobilu značky Škoda vyšla zkouška s negativním výsledkem,“ uvedl mluvčí s tím že u třiačtyřicetiletého řidiče ovšem vyšel test s pozitivním výsledkem 0,57 promile. Z tohoto důvodu mu policisté na místě zadrželi řidičský průkaz.

Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.