Po nehodě odešel.  Policisté mu naměřili skoro čtyři promile

Naboural, na nic nečekal a z místa odešel. Policisté muže vypátrali. Naměřili mu bezmála čtyři promile.  Přišel o řidičák. Ani to mu však nezabránilo, aby o dva dny déle sedl za volant znovu. Opět havaroval. Tentokrát mu naměřili 3,67 promile. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži až tříletý trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

„Devětapadesátiletý muž usedl dne 11. září  ve večerních hodinách za volant svého vozidla Honda v Karlových Varech,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Při vyjíždění z parkoviště od místní prodejny však neměl dát přednost právě projíždějícímu automobilu na hlavní pozemní komunikaci. Následně došlo ke střetu, po kterém měl však muž z místa odjet a zastavit v jiné ulici, kde byl po krátké chvíli vypátrán policejní hlídkou. Důvod jeho počínání ukázal výsledek provedené orientační dechové zkoušky, která vyšla s pozitivním výsledkem. Nejvyšší naměřená hodnota byla 3,90 promile alkoholu,“ informoval.

Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Ani to však muže neodradilo v dalším řízení. „Hned o dva dny později měl řídit stejné vozidlo a havarovat. V ulici Stará Kysibelská v Karových Varech měl prorazit pletivové oplocení a následně narazit do stromu. Přivolaní policisté s ním provedli orientační dechovou zkoušku, která vyšla s pozitivním výsledkem 3,67 promile alkoholu. Muž se dále podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu,“ doplnil mluvčí.

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání a devětapadesátiletého muže obvinili ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.