Granáty odvezl pyrotechnik k likvidaci

V pondělí (7.6.) letošního roku v odpoledních hodinách přijali policisté z obvodního oddělení Aš oznámení o nálezu munice. Oznamovatelka uvedla, že v lesním porostu poblíž obce Krásná, konkrétně poblíž tzv. Bílé cesty, nalezla zřejmě dva granáty. Na místo vyjeli policisté, kteří místo zajistili a následně si vyžádali příjezd specialisty z pyrotechnické služby v Teplicích.

„Po příjezdu pyrotechnik určil, že se skutečně jedná o jeden kus granátu MK2 a jeden kus granátu MK3. Munici zajistil a odvezl k její následné likvidaci. Při události nebyl nikdo zraněn ani nebyla způsobena žádná škoda na majetku,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Prevence:

Policisté v našem kraji velmi často řeší případy nálezu staré munice. Na místo okamžitě vyjíždějí přivolání pyrotechnici, kteří ke každému podezřelému předmětu přistupují se zvýšenou opatrností, aby při manipulaci nedošlo k explozi. Korozí předmětu může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí málo. Proto nepodceňujte ani staré a zkorodované výbušniny a jiné předměty. V případě nálezu s nimi v žádném případě nemanipulujte a ihned o nálezu vyrozumte policii. Vyčkejte do příjezdu hlídky a místo nálezu zabezpečte tak, aby se k němu nepřiblížily další osoby. Pokud se nebude jednat o munici, nikdo se na Vás zlobit nebude. Lepší je vždy nález ohlásit, než aby došlo k neštěstí.