Pozor, Hranice! Achtung, Grenze! Na přechodu došlo k předání knih

„Pozor, hranice!“ zaznělo na česko-německém hraničním přechodu Lísková-Waldmünchen. Za dodržení všech hygienických a ochranných opatření se na přeshraniční předávací akci setkaly vedoucí Centra Bavaria Bohemia Dr. Veronika Hofinger a kolegyně Susanne Setzer s českou autorkou a historičkou Kristýnou Pinkrovou, aby si předaly 100 exemplárů knihy „Pozor, Hranice! | Achtung, Grenze! “, která vyšla v Domažlicích.

Zleva: Maximilian Feigl, Kristýna Pinkrová, Dr. Veronika Hofinger, Susanne Setzer zatčena. Fotografka: Katerina Spencer, CeBB

Tato publikace byla nedávno představena v rámci online prezentace Centra Bavaria Bohemia. „Naše zásoby byly vyprodány ve velice krátké době a my tak hledali způsob, jak dostat více knih přes hranice,“ uvádí Susanne Setzer. Dvojjazyčná kniha představuje v anekdotách, mapách a fotografiích změny místního života v čecho-bavorském příhraničním regionu v průběhu dějin až po současnost. Díky německému koordinátoru společného střediska česko-německé policejní a celní spolupráce Petrovice-Schwandorf Markuse Leitla bylo možné akci uskutečnit navzdory omezením přeshraničního provozu souvisejícím s pandemií. Na místě byli také zástupce vedoucího inspekce Waldmünchen Maximilian Feigl a jeho kolega Gerhard Lamecker. „Přestože jsou hraniční přechody uzavřeny, kniha mi hranice do sousední země trochu pootevřela,“ konstatovala Kristýna Pinkrová při loučení.

Kontaktní osobou pro knižní prodej na české straně je Kristýna Pinkrová. Video dvojjazyčné prezentace knihy najdete na www.bbkult.net: https://www.bbkult.net/cz/projekty/kultura-bez-hranic/bb-literatura/ nebo na YouTube kanálu Centra Bavaria Bohemia.