V Chebu i Františkových Lázních zazní charitativní koncerty na podporu hospice Sv. Jiří

První z charitativních koncertů na podporu hospice Sv. Jiří zazní ve františkolázeňském chrámu svaté Olgy. Zazpívá chrámový komorní sbor, který doprovodí sopranistka Olga Vít Krumpholzová. Akce se uskuteční v sobotu 25. července od 19 hodin.  Druhý koncert mohou posluchači vyslechnout v chebském kostele svatého Mikuláše a Alžběty v podání komorního orchestru MLP. Začátek naplánovali organizátoři na sobotu 1. srpna od 14 hodin.

Výtěžek půjde na podporu hospice Sv. Jiří.

Charitativní koncert duchovní hudby“ v Pravoslavném Chrámu Sv. Olgy ve Františkových Lázních

První charitativní koncert pravoslavné duchovní hudby v roce 2020 pro Hospic Sv. Jiří – zpívá komorní sbor chrámu sv. Olgy ve Františkových Lázních – sbor doprovodí sopranistka Olga Vít Krumpholzová.

Vstupné 100 Kč / 5 € – výtěžek koncertu jde plně na podporu Hospice Sv. Jiří v Chebu.

Olga Vít Krumpholzová; (*1981 Praha) se od roku 2005, kdy dokončila magisterské studium na hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v oboru sólový zpěv (soprán), věnuje jak opeře, tak i koncertnímu vystupování (s ansámbly: např. Musica per tibia, soubor Hofmusici, Musica festiva di Praga, Komorní orchestr Akademie věd, Hipocondria ensemble, Ensemble Carnevale Praha, Filokallia, varhanní koncerty s Michelle Hradeckou, aj.)

Benefiční koncert komorního orchestru MLP – Mým národům v Kostele Sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu.

Komorní orchestr MLP:

Kontrabasista Jiří Pellant v létě 2003 oslovil pět hudebníků, kamarádů, aby si zahráli pro své potěšení, a tak vznikl smyčcový komorní soubor Pellant Collegium (později Musica Lucis Praga). Od začátku roku 2019 se tento soubor představuje jako MLP komorní orchestr. Hlavní myšlenkou souboru je, aby hudba těšila jak muzikanty, tak posluchače. Členové MLP komorního orchestru jsou rovněž členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu, České filharmonie a dalších předních uměleckých těles. MLP komorní orchestr má ve svém repertoáru převážně barokní skladby, ale vznikly i skladby napsané přímo pro tento soubor. Soubor vystupuje s významnými sólisty a sólových partů se často ujímají také jeho členové, zejména koncertní mistři České filharmonie – Miroslav Vilímec, violista Jan Mareček, violoncellista Eduard Šístek a kontrabasista Pavel Nejtek, a Symfonického orchestru Českého rozhlasu – Vlastimil Zeman, Jaroslav Bohdal a další.

Je nám ctí spolupracovat s Václavem Hudečkem, Felixem Slováčkem jr., Markétou Stivínovou, Danielem Klánským, Lukášem Klánským, Miroslavem Kejmarem či Jiřím Stivínem.