Agresivní muž vyhrožoval sousedům s nožem v ruce

Pernou noc přichystal sousedům devětatřicetiletý muž, který po hádce začal útočit nožem. Muž dělal v nočních hodinách v domě hluk. Když se ho snažili sousedé umravnit, začal být muž sprostý. Mariánskolázeňští policisté výtržníka zadrželi. V případě odsouzení by si mohl posedět za mřížemi až tři roky.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětatřicetiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání přečinů nebezpečného vyhrožování a výtržnictví.

„Na konci prosince minulého roku měla v Mariánských Lázních přijít pětačtyřicetiletá žena k oknu svého souseda, zaklepat na něj a poprosit ho, zda by se mohl ztišit, jelikož jsou tři hodiny ráno a chce se vyspat,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Muž na to zareagoval tak, že jí začal vulgárně urážet a následně si před ní stáhl kalhoty. Žena z místa odešla do svého bydliště. Po příchodu do bytu uslyšela ránu, a když otevřela vchodové dveře, tak zjistila, že jí měl muž hodit tašku se skleněnými lahvemi do dveří. Poté vyšla společně se svým třiadvacetiletým synem ven z domu a uviděla obviněného ležet na zemi. Třiadvacetiletý muž měl k němu přistoupit a dotazovat se ho, zda je v pořádku a nepotřebuje pomoc. Muž mu začal okamžitě vulgárně nadávat a později oběma vyhrožovat usmrcením. Po chvíli se muž ze země zvedl a odešel do svého bydliště. Tím to celé neskončilo. Poté měl totiž ke dvojici přijít a mladíkovi vyhrožovat nožem, který držel v ruce. Ten ho od sebe odstrčil a společně se svou matkou odešli do svého bydliště a přivolali policii,“ doplnil.

Po příjezdu policisté cizince zadrželi.