Při nehodách praskaly plechy. Řidiči si odnesli lehká zranění

Nerespektování dopravního značení, nepřizpůsobení rychlosti i nepozornost. To stálo za víkendovými nehodami na Karlovarsku. Naštěstí nebyl při nehodách nikdo těžce zraněn. Zkouška na alkohol vyšla ve všech případech negativně.

Foto: Policie ČR

Krátce po poledni v pátek 21. června řídil čtyřiasedmdesátiletý muž osobní vozidlo po místní komunikaci u obchodního domu v Karlových Varech. „Na křižovatce zřejmě nerespektoval dopravní značení Dej přednost v jízdě, kdy nedal přednost 17leté řidičce motocyklu, přičemž došlo ke střetu. Motocyklistka utrpěla lehké zranění a byla převezena do nemocnice k lékařskému ošetření,“ informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová. Policisté s oběma řidiči provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla negativně. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 55 tisíc korun.

Ve stejný den v podvečer řídil 30letý řidič motocykl po silnici ve směru od Bečova nad Teplou na Bochov. „V obci Hlinky u odbočky na Dražov zřejmě při průjezdu pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost a vyjel mimo komunikaci, kde havaroval v travnatém příkopu. Policisté po příjezdu na místo s řidičem provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla negativně. Motocyklista při nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen k lékařskému ošetření do nemocnice,“ vysvětlila mluvčí. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 30 tisíc korun.

V sobotu dne 22. června krátce po poledni řídil třiašedesátiletý muž osobní motorové vozidlo ve směru jízdy od Prahy na Karlovy Vary. „Před obcí Bochov z dosud nezjištěných příčin přejel s vozidlem vpravo na nezpevněnou krajnici, a poté uvedl vozidlo do smyku a přejel mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou orientační dechovou zkouškou. Řidič při nehodě utrpěl lehké zranění a byl převezen do nemocnice k lékařskému ošetření, stejně jako další tři jeho spolucestující. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 180 tisíc korun. Nehoda je nadále v šetření policistů.