V pondělí bude kolonáda patřit jazzové zpěvačce Petře Ernyei

Jazzové lázně po roce na týden rozezní mariánskolázeňskou kolonádu. Na letošní již 19. ročník mezinárodního hudebního festivalu, který se uskuteční v době od soboty 22. do soboty 29. června, vybrali organizátoři opět špičkovou hudbu. V pondělí 24. června od 15 hodin bude kolonáda patřit jazzové zpěvačce Petře Ernyei.

Foto: Ilustrační

Petra Ernyeiová se narodila v Praze, maminka Češka a tatínek narozený v anglii maďarsko-slovenským rodičům. Vyrůstala v hudebním prostředí, tatínek Andrej Ernyei byl uznávaný hudebník a banjista hrající tradiční jazz. Doprovázela ho na hudebních zkouškách i koncertech od malička, a to předurčilo její budoucnost.

Poprvé koncertovala v 18 letech na jazzovém festivalu v USA v Sacramentu, to byl začátek její profesionální kariéry jazzové zpěvačky. První zkušenosti nasbírala v Originální m Pražském Synkopickém Orchestru dále v Pražském Swingovém Orchestru, ale hlavně v malých jazzových uskupeních. V roce 2008 si založila kapelu Petra Ernyei Quartet. Jejími členy jsou Jaroslav Šindler, Marek Rejhon – kytary, Petr Pospíšil – kontrabas. Také je členem kapely Swingfonix a bigbandu Harlemania.

Petra koncertuje na českých i mezinárodních podiích, účastní se domácích i zahraničních festivalů, v posledních letech navštívila Německo, Rakousko, Norsko, Maďarsko, Portugalsko, Bulharsko a Anglii.