Hasiči likvidovali následky přívalového deště

Bouřka s přívalovým deštěm, která se přehnala regionem, působila problémy hlavně na Sokolovsku a Karlovarsku. Hasiči vyjížděli v pondělí 10. června k téměř třem desítkám událostí.  Pomáhali například u vytopených sklepů, na silnici, na kterou vyplavila voda bahno a kamení, ale také odčerpávali vodu z ostrovské polikliniky.

Krátká bouřka přinesla v pondělí večer i prudký přívalový déšť. Voda se tak nestačila vsáknout do půdy a stékala po povrchu. „Na některých místech v kraji tak voda krátkodobě zaplavila sklepy domů, zahrady či silnice,“ uvedl mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal. „Hasiči zasahovali v pondělí večer u téměř tří desítek událostí, kdy odčerpávali vodu nebo odstraňovali spadlé stromy. Voda zaplavila sklepy domů například v Kynšperku, Lokti, Sokolově, Nejdku, Karlových Varech, Lipové či Královském Poříčí. V Ostrově se voda dostala na podlahy ordinací v tamní poliklinice, v Sokolově zatopila výtahovou šachtu v domě s pečovatelskou službou. Na silnici z Horního Slavkova na Loket vyplavila voda přitékající ze svahu nad vozovkou menší množství zeminy, kamení a větví. K první události vyjížděli hasiči po osmé hodině večer, do půlnoci byly všechny zásahy ukončeny, nikdo nebyl zraněný,“ upřesnil.

Na likvidaci následků bouřky a přívalového deště se podíleli hasiči z profesionálních stanic: Sokolov, Karlovy Vary, chemických závodů Sokolov, Cheb, Mariánské Lázně a dobrovolné jednotky z Ostrova, Hájku, Staré Role, Tašovic, Královského Poříčí, Nejdku, Lokte, Habartova, Kynšperka nad Ohří, Nové Role, Kyselky, Rotavy, Bečova nad Teplou, Horní Slavkova.

Foto: HZS Karlovarského kraje