Podvodem získala dávky na bydlení

Dopustila se podvodu, teď si ponese následky. Řeč je o šestačtyřicetileté ženě ze Sokolova, která uvedla do žádosti o příspěvek na bydlení nepravdivé údaje. Za to si může posedět až dva roky ve vězení.

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 46leté ženy, a to jako obviněné ze spáchání přečinu podvod.

„Obviněná žena měla v červenci 2017 v Sokolově v sídle Úřadu práce České republiky jako žadatelka dávek státní sociální podpory uvádět nepravdivé údaje o jejich příjmech při žádosti o příspěvek na bydlení,“ informovala policejní mluvčí Soňa Podlahová. „Žena měla zatajit finanční příjem svého manžela z výdělečné činnosti v zahraničí a doložit nepravdivý doklad o výši jeho příjmu. Doložený doklad za svého manžela jeho jménem podepsala. Příspěvek na bydlení byl ženě přiznán a vyplácen od července do září 2017. V říjnu 2017 měla žena opět doložit nepravdivý doklad o výši měsíčních příjmů jejího muže. Doklad za svého muže znovu jeho jménem podepsala. I nadále jí byl příspěvek na bydlení vyplácen od října do prosince 2017,“ doplnila.

Jelikož nedoložila pravdivé údaje o příjmech a Úřad práce České republiky ženě vyplácel vyšší příspěvek na bydlení, způsobila tak škodu ve výši téměř 35 tisíc korun.