Zaparkoval do vjezdu k policejnímu oddělení. Měl zákaz řízení

S tím, kde zaparkovat, si nedělal starosti pětatřicetiletý muž v Karlových Varech. Nějak mu nevyšlo rčení, že pod svícnem bývá největší tma. Auto zaparkoval přímo do vjezdu k policejnímu oddělení. Jaké bylo překvapení, když policisté zjistili, že za volantem ještě několik let nemá co dělat. Soud mu zakázal řízení až do roku 2021.

„V pondělí dne 15. dubna řídil 35letý muž osobní vozidlo v Karlových Varech po ulici Vítězná,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová. „Řidič se svojí spolucestující si nejspíš potřebovali něco zařídit, a tak vozidlo zaparkovali ve vjezdu k místnímu policejnímu oddělení, kde je zákaz vjezdu. Když se vrátili zpátky a chtěli z místa odjet, daleko však nedojeli. Sotva se rozjeli, byli zastaveni policejní hlídkou. Policisté po řidiči požadovali doklady potřebné k provozu a řízení vozidla, které jim předložil, kromě řidičského průkazu. Tvrdil, že ho zapomněl doma. Policisté při kontrole řidiče zjistili, že mu byl rozsudkem Okresního soudu v Karlových Varech uložen zákaz řízení všech motorových vozidel až do března roku 2021. Dále na vozidle zjistili technickou závadu spočívající v prasklém čelním skle,“ upřesnila.

Dále s ním provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která vyšla negativně, stejně jako test na drogy. Policisté řidiči zakázali další jízdu a předvedli ho na policejní služebnu k provedení dalších úkonů. Zde mu sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny mu tak hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.