Rock a metal bude znít na koncertu Světlo naděje

Netradiční sestava kapel s mezinárodní účastí bude hrát na podporu šestiletého Nicolase Úbla, kterému bude věnován výtěžek. Koncert se uskuteční v pátek 19. dubna od 20 hodin v Jazz Rock Café Cheb (Přátelství 2, Cheb).

Kdo zahraje?

Ethos of nemesis (hardcore-metalcore) CZ – Project Nimaro (alternative-rock-metal) SK – Grande Tete – (ska-rock) CZ

Komu je výtěžek z koncertu věnován?

Nicolas Úbl, který v dubnu oslaví své šesté narozeniny, se od raného věku potýká s těžkým kombinovaným postižením vlivem chybně vedeného porodu ze strany lékaře, což má vliv na fyzickou i mentální stránku vývoje. Nicolas má syndrom Dandy-Walker – vzácné onemocnění, které postihuje vývoj mozku a dochází při něm k jeho deformacím, což má za následek problémy s pohybem, koordinací i intelektem dítěte. Právě fyzické omezení je výrazné i u Nicolase – má ochrnutou celou pravou polovinu těla. Ve třech letech došlo k dalšímu projevu poškození mozku a Nicolas se začal potýkat s častými nočními epileptickými záchvaty. S rostoucím věkem se více projevuje i porucha pozornosti a řeči – smíšená vývojová dysfázie, mentální retardace. Nicolas svůj život tráví převážně v nemocnici nebo na nejrůznějších pobytech, kde intenzivně vše procvičuje a podstupuje různé terapie.

„Pokud chcete podpořit Nicolase a nemůže dorazit na koncert, můžete využít dárcovského portálu,“ uvedl předseda správní rady Nadační fond Světlo naděje Marek Pelikán.

 https://www.darujme.cz/projekt/1201752