VIDEO: Řidič náklaďáku ohrozil řidičku. Předjížděl v místech, kde se to nesmí    

Velké štěstí měla žena, která jela po chebském obchvatu. Proti ní se vyřítil kamion, který předjížděl v místech, kde je to zakázáno. Díky pohotovosti ženy nedošlo k tragédii. V případě prokázání viny hrozí čtyřicetiletému řidiči nákladního vozidla značky DAF sankce ve výši až 10 tisíc korun a zároveň zákaz řízení motorových vozidel v rozmezí od 6 do 12 měsíců.Předjíždění kamion

„Policisté z Dopravního inspektorátu Cheb přijali na základě vlastní iniciativy oznámení ženy, kterou mělo ohrozit protijedoucí nákladní vozidlo značky DAF, jehož jednání bylo navíc zachyceno na kamerovém záznamu, který žena policistům vydala,“ vysvětlil policejní mluvčí Michal Žáček.

Policistům se podařilo ztotožnit řidiče zmíněného vozu. „Šetřením celé události bylo zjištěno, že se řidič nákladního vozu dopustil přestupku na úseku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, když ve středu 28. února v dopoledních hodinách na obchvatu města Cheb při předjíždění nerespektoval vodorovné dopravní značení,“ informoval mluvčí.

Důsledkem jeho manévru ohrozil několik vozidel, jejichž řidiči museli zajet těsně k okraji vozovky, aby se tak vyhnuli případnému střetu.

Věc byla pro podezření ze spáchání přestupku oznámena na příslušný správní orgán k projednání.