Pilný pěstitel marihuany přišel o živnost

Pilný zahradník prodával a daroval svoje výpěstky. Problém byl v tom, že se jednalo o marihuanu. Živnost mu překazili policisté, kteří pětadvacetiletého muže obvinili ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení si může pěstitel odnést od soudu až pětiletý trest.tráva sokolov 2

„Obviněný muž měl v období od ledna roku 2015 do prosince roku 2016 v Bukovanech na Sokolovsku prodat nebo darovat nejméně v 900 případech marihuanu v celkovém množství téměř jeden kilogram. Prodejem marihuany si tak měl přijít na částku nejméně  80 tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Drogu měl navíc pěstovat ve větším rozsahu ve svém bytě tzv. indoor způsobem ve stanu a později ve speciálně upravené místnosti za užití umělého osvětlení, vzduchotechniky a různých podpůrných prostředků k růstu rostlin.

„Kriminalisté muže v jeho bytě zadrželi a při domovní prohlídce zajistili více jak tři desítky rostlin konopí a různé komponenty k pěstování těchto rostlin. Odborným vyjádřením Odboru kriminalisté techniky a expertíz byla v zajištěném rostlinném materiálu zjištěna přítomnost látky D-9-tetrahydrokanabinolu,“ doplnila mluvčí.