Před rokem se začalo s demolicí chebského kláštera Milosrdných sester

Před rokem začala demolice chebského kláštera Milosrdných sester na Spáleništi v Chebu. Objekt byl značně zchátralý a dlouhodobě ho obývali bezdomovci a narkomani. Také to bylo místo, odkud se začala šířit žloutenka. Místo kláštera by zde mohly vyrůst rodinné nebo bytové domy.Klášter Cheb na web

„Celý komplex byl v soukromém vlastnictví a řešení problému bylo nad síly města,“ uvedl po začátku demolice tehdejší starosta města Petr Navrátil. „Zástupci teplické společnosti Beta Games, kterou podle obchodního rejstříku vlastní majitel z Turecka, si za přibližně čtyřhektarový areál kláštera řekli o dvacet milionů korun. Tato částka však byla pro město neakceptovatelná,“ dodal.

Velkorysý klášterní komplex o 800 místnostech začal sloužit kongregaci Milosrdných sester svatého kříže v roce 1933, 24. září byl vysvěcen. Od roku 1950 objekt využívala Pohraniční stráž. V roce 1990 byl klášter vrácen řádu. Ten ale na jeho rekonstrukci neměl peníze, objekt proto prodal. Od té doby začal komplex chátrat. Negativně se stavu kláštera podepsali bezdomovci i vandalové. V roce 2005 ho koupila zahraniční společnost. Oprava kláštera by ale byla tak náročná, že se nakonec společnost rozhodla ho zbourat.

Více informací zde:

http://zivechebsko.cz/2016/04/02/klaster-jde-k-zemi-misto-nej-muzou-vyrust-domy/nggallery/page/9