V rámci akce Měsíc se zatýkalo i na Chebsku

Téměř rok pracovala Národní protidrogová centrála na akci s krycím názvem Měsíc. Odhalená byla kompletní organizovaná skupina osob a zatýkalo se i na Chebsku. Obviněným teď hrozí 8 až 12 let za mřížemi.

 „V rámci této operace s krycím názvem „MĚSÍC“ policisté stíhají deset osob vietnamské národnosti v souvislosti s rozsáhlou výrobou metamfetaminu,“ informovala Barbora Kudláčková, mluvčí Národní protidrogové centrály. „Během všech fází realizací se podařilo zajistit velkoobjemovou varnu metamfetaminu, větší množství chemických látek a prekursorů, cca 10 kg drogy, finanční hotovost různých měn v řádech statisíců a nelegálně držené střelné zbraně. Jen během závěrečné části realizace provedli policisté celkem 14 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor,“ popsala.

Činnost skupiny policisté monitorovali téměř rok a podařilo se jim zdokumentovat její fungování, ustanovení osob, které tento nelegální obchod s drogami organizovaly a financovaly. Zároveň se povedlo zjistit, jakými způsoby byly nelegální látky pašované.

„V pronajatém statku na odlehlém místě v okrese Tachov byla již v měsíci květnu odhalena a zajištěna velkokapacitní laboratoř sloužící k výrobě metamfetaminu, jejíž výrobní kapacita se odhaduje na cca 45 kg látky na jeden var. Jako prekursor pro výrobu využívali pachatelé tablety s obsahem pseudoefedrinu. Vyrobený metamfetamin zprostředkovávali dalším osobám. Cílové destinace zakázané látky jsou zatím předmětem šetření,“ doplnila mluvčí.

Všech deset lidí už si vyslechlo obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to jim hrozí 8 až 12 let. Všichni jsou stíháni vazebně.

 

Na případu spolupracovaly s Národní protidrogovou centrálou také útvary Krajského ředitelství policie Plzeňského a Karlovarského kraje.