Retromuseum zve na výstavu Mistři ´76

V chebském Retro muzeu přivítali fotbalistu Antonína Panenku. Důvod? Svojí přítomností zahájil novou výstavu Mistři ´76. A fanoušci se dočkali i autogramiády.

Expozice je věnována triumfu československého týmu na Mistrovství Evropy ve fotbale v Jugoslávii a hlavně fotbalové osobnosti Antonína Panenky, který rozhodl finále proti Německu svou legendární penaltou. Návštěvníci na výstavě zhlédnou některé cenné relikvie připomínající bělehradský turnaj (mj. dresy soupeřů z Holandska a Německa, které si s nimi Panenka po zápase vyměnil) a z Panenkovy hráčské kariéry a také nově natočený videorozhovor s Antonínem Panenkou a Ivo Viktorem.

Jeho penaltová střela doprostřed branky později známá v Čechách jako vršovický dloubák a ve světě jako „penalta Panenka“ zajistila hráči pražských Bohemians obrovskou mezinárodní slávu. Penalta, znamenající pro československé mužstvo zisk zlatých medailí, se stala symbolem kombinace odvahy a kreativity a její autor legendárním sportovním hrdinou.

Výstavu mohou zájemci navštívit až do 30. října na adrese – RETROMUSEUM náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 17, Cheb. Otevírací doba: úterý až neděle od 10 až 17 hodin.

 

Jak to vypadalo na otevření Retromusea se podívejte zde: