Sestup do Mariánského příkopu překazilo namožené tříslo

Známý ultramaratonec Miloš Škorpil se pokusil o rekord. Z věže kostela svatého Mikuláše v Chebu chtěl po schodech symbolicky sestoupit na dno Mariánského příkopu, do hloubky 10 994 metrů. Akce, která odstartovala v sobotu dopoledne a měla trvat do nedělního poledne, měla i charitativní charakter. Výtěžek půjde na provozování služeb mobilního hospice na Chebsku.

Slavnostní start akce se uskutečnil v sobotu v 10 hodin dopoledne před kostelem svatého Mikuláše a Alžběty v Chebu. Na jedenašedesátiletého sportovce čekalo zdolání 54 984 schodů, což znamená z věže sestoupit, ale také vystoupit 413 krát a k a k tomu ještě navíc zdolat 55 schodů.  Krátce před sobotní půlnocí, kdy chybělo do poloviny sestupu málo, zradilo sportovce tříslo a musel pokus o rekord ukončit.Sestup do Mariánského příkopu překazilo namožené tříslo

Během noci se dala dohromady parta dobrovolníků, kteří symbolický sestup na „dno světa“ dokončili v předem plánovaném čase – nedělního poledne. „Jedni z nejaktivnějších, kteří přispěchali na dokončení sestupu, byli Štěpánka Dančová, Eva Kolafová, Radka Besedová, Jana Třísková a Petr Gubiš. Přidávali se také kolemjdoucí a těch bylo opravdu požehnaně. V jednu chvíli přišla skupinka sedmi dětí i dospělých, kteří se do akce zapojili,“ informovala ředitelka Hospice svatého Jiří Alena Votavová.

Aktuální částka, kterou se podařilo vybrat na dárcovský účet, je 42 044korun.

„Všechny finance použijeme na činnost hospice. Tato částka, která se vybrala, by měla posloužit na 12 dnů provozu hospice,“ doplnila Alena Votavová.