Podvodníci zneužili jméno nadace

DOBRÝ ANDĚL dnes zaznamenal závažné zneužití jména nadace, varujeme všechny, kterým došel či dojde email s prosbou o finanční pomoc. Autorem emailu není nadace DOBRÝ ANDĚL, jedná se o formu phishingu s cílem vylákat finance od oslovených.logo_dobry_andel_dph_main

„Podvodný email se tváří, jako by byl odeslán nadací DOBRÝ ANDĚL z emailu andelskaposta@dobryandel.cz, který nadace používá. Ve skutečnosti je odesílán z emailu nadace.andel2@gmail.com,“ informovala mluvčí nadace Dobrý Anděl.  „V příloze emailu se nachází příběh Saši, která byla tváří loňské kampaně nadace,“dodala mluvčí.

Tento příběh byl, společně s dalšími informacemi o nadaci okopírován z webu DOBRÉHO ANDĚLA. Bohužel zde však také odesílatel vyzývá k odeslání příspěvků na číslo účtu, které rozhodně není bankovním účtem DOBRÉHO ANDĚLA.

Jediné správné číslo účtu nadace, na které je rovněž vyhlášena veřejná sbírka, je 8001008/5500. Příspěvky přijaté na tento účet jsou pravidelně každý měsíc rozdělovány do posledního haléře rodinám, které se vlivem vážné nemoci dostaly do finanční tísně.

Nadace DOBRÝ ANDĚL již v tomto ohledu podniká právní kroky.