Ve Františkových Lázních evakuovali hosty kvůli požáru v podzemních garážích

Požár zaparkovaných aut v pozemních garážích hotelu zkomplikoval pobyt třem desítkám lázeňským hostům. Událost se naštěstí obešla bez zranění, ale škody na majetku se vyšplhají k několika milionům.

Krátce po sedmé hodině ranní zpozorovali obyvatelé Františkových Lázní kouř vycházející z podzemních garáží lázeňského hotelu v centru města. Požár zároveň zaznamenala čidla elektronické požární signalizace. Po ohlášení požáru na tísňovou linku vyjely do Františkových Lázní čtyři jednotky hasičů.

„V době jejich příjezdu bylo několik aut v garážích plně zasaženo požárem, z pokojů nad požárem vybíhali lázeňští hosté,“ řekl Martin Kasal mluvčí HZS Karlovarského kraje. „Hasiči evakuovali tři desítky hostů, postarali se o ně zaměstnanci hotelu, kteří je umístili v hlavní hotelové budově mimo dosah požáru, událost se obešla bez zranění. Požár hasiči zlikvidovali do půl hodiny od příjezdu na místo, následně prováděli ochlazování prostorů garáží a kontrolu všech pokojů nad požárem. Ty bylo nutné odvětrat,“ dodal mluvčí.

Oheň zcela zničil dvě zaparkovaná auta v garáži, poškodil konstrukce a stropy, které přímo na místě zkontroloval přivolaný pracovník stavebního úřadu. Kouř pak poškodil pokoje nad garážemi. Odhadovaná škoda je předběžně stanovena na pět milionů korun, příčina požáru je v šetření.