V Karlovarském kraji se více bourá, může za to nepozornost

Nepřiměřená rychlost, nedání přednosti v jízdě, nesprávné předjíždění a nevěnování se plně řízení vozidla, to jsou nejčastější příčiny nárůstu dopravních nehod v Karlovarském kraji. Za první čtvrtletí došlo již k 575 nehodám.

V poslední době se v Karlovarském kraji stala řada vážných dopravních nehod, které byly způsobeny nepozorností řidičů. Oproti loňskému roku se jejich počet zvýšil. Statistika dopravních nehod za první čtyři měsíce letošního roku je neúprosná, policisté vyjížděli již k 575 nehodám, což je o 93 událostí více než za stejné období loňského roku. Usmrceny byly tři osoby, 12 lidí bylo těžce zraněno a 184 osob utrpělo lehká zranění. Alkohol byl viníkem ve 29 případech. Mezi nejčastější příčiny dopravní nehodovosti byla rychlost, nedání přednosti v jízdě, nesprávné předjíždění a nesprávný způsob jízdy. Telefonování za jízdy, zapalování cigaret, jídlo, otáčení se na spolujezdce nebo ladění rádia, to vše rozptyluje řidiče, který se pak plně nevěnuje řízení.

„O nepozornosti vypovídá statistika druhů dopravních nehod. 243 řidičů se srazilo s pevnou překážkou, 114 řidičů s lesní zvěří, 113 s nekolejovým vozidlem a dalších 86 řidičů havarovalo z již zmíněných důvodů,“ řekla policejní mluvčí Zuzana Týřová. „Nabádáme řidiče, aby se při řízení plně věnovali silničnímu provozu a také situaci kolem sebe, zejména aby dodržovali pravidla silničního provozu. Připomínáme staré heslo, které se dříve učilo v autoškolách: „ Řidič by měl myslet na 300 % – na 100 % za sebe, 100 % za ty, kteří jedou před a za ním a 100 % za ostatní účastníky silničního provozu,“ dodala mluvčí.

 

Jedna z posledních vážných dopravních nehod se stala na silnici R6 na sjezdu na Staré Sedlo u Sokolova a vyžádala si jedno zranění.

 

Do osobního auta narazilo zezadu nákladní auto. Po nárazu skončilo osobní auto mimo vozovku převrácené na střechu. V autě jela řidička, v době příjezdu hasičů na místo již byla v péči posádky záchranné služby.

„Hasiči ze stanice Sokolov zajistili místo nehody a pomohli s transportem zraněné ženy, na žádost záchranné služby přímo na silnici poblíž nehody připravili místo pro přistání záchranářského vrtulníku, který transportoval zraněnou řidičku do nemocnice,“ řekl mluvčí hasičů Karlovarského kraje Martin Kasal. Řidič nákladní cisterny vyvázl bez zranění. Jeden směr rychlostí silnice v místě nehody byl zcela uzavřen, policie odkláněla provoz na sjezdu před nehodou. „Hasiči na místě poskytli i první psychologickou pomoc řidiči nákladního auta. Po vyšetření nehody ze strany policie poté společně s pracovníky správy a údržby silnici provedli úklid povrchu vozovky,“ dodal mluvčí.