Restauraci ovládli indiáni i zvířátka

Maškarním plesem o víkendu žily děti v Pomezí nad Ohří. Nachystaná pro ně byla spousta zábavy a soutěží. Ceny pak vyhlásil starosta Radek Tlačil a předala je místostarostka Silvia Šuba. 

Ples se konal v tamní Restauraci u Přístavu a celkem se sešlo pětadvacet ratolestí z Pomezí nad Ohří a okolí. Než začalo čilé veselí, děti se dozvěděly, co vlastně masopust je, proč se slaví a jak probíhal kdysi. A pak už mohl rej masek vypuknout.  O hudbu se postaral DJ Koucký a taneční parket se rychle naplnil klauny, indiánkami, bohyněmi, princeznami, dorazila také beruška, myška, kočička, Bořek stavitel, žabka, pirátka, mušketýr, sultánka, zebra, opravář, dinosaurus, Spiderman a svou návštěvou bál poctil i Bůh.

Písničky se střídaly se soutěžemi a připravené byly zajímavé disciplíny – novinový tanec, skládání sponek, puzzle, navlékání korálků, házení plastových vajíček či namotávání bonbonku na tužku.

Porota, která byla složená také z rodičů, pak obodovala jednotlivé masky, které byly rozdělené do dvou kategorií. Po těžkém rozhodování nakonec vybrala z obou kategorií a pět a pět těch s nejvyšším počtem bodů. Ty pak dostaly krásné ceny, které – stejně jako program – obstarala místostarostka Silvia Šuba: megabalení multivitaminů a různé knihy. Sladkosti a drobné hračky ale děti dostávaly i průběžně, a tak byl vlastně vítězem každý zúčastněný.