Farmáři porazili Čerty

V posledním kole KLM KV kraje odjížděli Farmáři z Trstěnic do Ostrova, kde je čekal mladý, houževnatý, ale nezkušený poslední tým tabulky HC Čerti Ostrov.

Před zápasem byl slavnostně předán pohár absolutnímu vítězi soutěže KLM KV kraje roč.2013/2014 předsedou Krajského svazu Mgr.Jaroslavem Částkou a předsedou STK Rostislavem Králíkem, když Farmáři tento ročník vyhráli bez jediné porážky s 48 body a neuvěřitelným skórem 154:37, s nejlepším útokem a s nejlepší obranou.

Lídr soutěže přijel do Ostrova v pohodě, odvézt si tři body a pokud možno, si vylepšit skóre, kde v prémiovém ročníku Český sport vyhlásil soutěž pro všechny hráče a týmy od 1.ligy, až po krajské ligy (celkem sledováno 16 soutěží) s odměnou pro vítězný tým 20.tisíc korun na sportovní vybavení a další věcné ceny od ČSLH. V soutěži „nejofenzivnějším týmem“ jsou Farmáři z Trstěnic na 1.místě, s výsledkem 12,51 branek na zápas.

Zápas začal pro Farmáře zahazováním  gólových šancí, přenecháváním iniciativy a bruslením domácímu týmu, který se mohl střelecky i prosadit, kdyby ale v trstěnické brance nestál vynikající brankář Lukáš Réda, kterého překonali až ve 41.minutě ve 3.třetině. O zápase jednoznačně rozhodla 2.třetina, kde hráči Trstěnic zpřesnili a zrychlili hru, útočníci podporovaní výborně hrající, důraznou obranou začali dávat góly a tak Farmáři 2.třetinu vyhráli vysoko 8:0. Někteří mladí hráči z Ostrova neunesli tíhu zápasu, nejdříve Schmied Matěj dostal 10 min. osobní trest a dvě minuty na to, Štěpán Čoudek dostal trest do konce utkání.

V závěru zápasu již nesoustředěná trstěnická obrana umožnila domácímu týmu vstřelit 2 branky a pokazila tak nulu brankáři Rédovi. Střelci Trstěnic se předháněli v zahazování vyložených gólových šancí, ale i přesto si Němec, Sýkora a Bubenščikov vystříleli hattrick.

HC Čerti Ostrov : HC Farmáři Trstěnice

2:17, (0:4, 0:8, 2:5).

Rekapitulace – výsledek 2:17, (0:4, 0:8, 2:5), branky za HC Čerti Ostrov: 40:31´- Pospíchal (Kadlec), 51:41´- Černý (Kadlec). Branky za HC Farmáři Trstěnice: 6:44´- Němec (Sýkora – Barták), 7:09´- Soukup (J.Pech), 8:59´- Večeřa (Pavlas), 12:30´- Sýkora (Barták – Němec), 27:35´- Pavlas (M.Pech), 29:38´- Pech M. (Němec), 31:19´- Sádlo (Soukup – Pech M.), 33ˇ- Němec (Barták), 33:24´- Pech J. (Macháček), 35:42´- Němec (Pech J.), 37:11´- Macháček (Soukup – Sádlo), 37:21´- Bubenščikov (Dibala ZD.), 41:07´- Dibala M. (Večeřa), 55:41´- Sýkora(Barták – Němec), 56:13´- Sýkora (Němec – Soukup), 56:31´- Bubenščikov (Večeřa – Pavlů), 59:25´- Bubenščikov (Dibala M.- Večeřa).

Utkání výborně a s respektem řídila trojice rozhodčích HR – Urbický, čároví: Pfister a Hajdu, tresty 7:5, (Schmied 10 OS, Čoudek do konce utkání), využití 0:1, oslabení 1:0, přihlíželo na 70 diváků.

Sestavy – HC Čerti Ostrov: Hohnl, Stibor, Pospíchal, Pánek, Schmied M., Čornyj, Bláha, Pavlík, Nešutová, Krich, Kabyl, Glanc, Loula, Kadlec, Vatral, Samák, Trojek, Čoudek, trenéři: Schmied R.- Manlík P.

HC Farmáři Trstěnice: Réda, Barták, Bubenščikov, Dibala Martin, Dibala Zdeněk, Večeřa, Macháček, Němec, Pavlas, Pavlů, Pech Josef a Milan, Sádlo, Soukup, Sýkora, trenéři: Šnajdr – Zeman.

K zápasu se vyjádřili:

Trenér Václav Šnajdr: „Do zápasu jsme vstoupili vlažně a trvalo nám polovinu první třetiny, než jsme se dostali do tempa. Od druhé třetiny jsme začali lépe bruslit a vycházela nám i kombinace a přicházely i góly. Třetí třetinu jsme dohrávali již v poklidném tempu.“

Prezident trstěnického klubu Jaroslav Zeman dodal: „V mužstvu se vytvořila výborná parta a vzrostla i herní výkonnost. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za jejich přístup a zodpovědnost, realizačnímu týmu a především musím poděkovat našim sponzorům a partnerům, kteří nás podporují při naší 42leté nepřetržité hokejové činnosti.

Hráči a vedení klubu jim touto cestou velice děkují.