Pokladnu s penězi nakonec neodcizil. Přesto mu hrozí až desetileté vězení

Maskovaný muž chtěl po prodavači pokladnu. Obsluha se však nedala. Lupič schytal pěkných pár ran ráčnou a z obchodu odešel s prázdnou. V případě odsouzení si muž může posedět ve vězení až deset let.

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmatřicetiletého muže z Chodova, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

„V první polovině srpna letošního roku měl obviněný přijít se zakrytým obličejem do prodejny potravin v Chodově,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Po vstupu měl jít směrem k prodejnímu pultu a po obsluze chtít finanční prostředky. Následně měl pod ochranné plexisklo, které bylo na prodejním pultu, podstrčit ruku a snažit se vzít pokladnu s tržbou. Obsluha prodejny se ale měla snažit pokladnu bránit. Obviněného měl udeřit do ruky, následně se měli přetahovat přes plexisklo, které prasklo. Obviněný měl pokračovat ve snaze zmocnit se pokladny, ale obsluha prodejny ho měla téměř dvacetkrát udeřit ráčnou do oblasti hlavy. I přes inkasované údery se měl sedmatřicetiletý muž stále snažit vzít pokladnu s penězi, ovšem po chvíli svého jednání zanechal a s prázdnou z prodejny utekl. Poničeným plexiskla měl obviněný způsobit škodu téměř tisíc korun,“ doplnil.