Za  Bochovem se srazila dvě auta. Jedno skončilo v rybníku

Aktualizováno: Silnice v místě je od 19 hodin plně průjezdná.

K vážné nehodě dvou osobních aut vyjížděly všechny složky IZS. U Bochova směrem na Prahu se srazila v pátek 17. ledna  v 17 hodin dvě osobní auta, jedno skončilo v rybníku. Nehoda si vyžádala sedm zraněných, které si převzala záchranná služba.

„V autě byly v momentě nehody čtyři dospělé osoby,“ sdělil mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal. „Ihned po převrácení auta do vody skočili dva svědci nehody do rybníku a z potápějícího se auta dokázali vytáhnout všechny čtyři cestující. Ve druhém havarovaném vozidle byly zraněné tři osoby, dvě dospělé a jedno dítě. Na místo byly vyslány čtyři jednotky hasičů, první hasiči byli na místě události za deset minut od nahlášení. O zraněné se postarala záchranná služba, hasiči zajistili havarovaná vozidla, v ochranných oblecích do vody se dostali k převrácenému autu, kde se snažili zachránit psa, který se měl ve vozidle nacházet. Zvířeti už ale nemohli pomoct. Kvůli hrozbě úniku provozních kapalin do vody přitáhli hasiči navijákem auto ke břehu, ven z rybníku pak auto vyprostila odtahová služba,“ upřesnil. Po celou dobu zásahu byl provoz na silnici zcela zastavený.

Rychlý a obětavý zákrok svědků nehody zachránil posádce převráceného auta život. Vyprostit osoby z převráceného vozidla, které se potápí pod vodu, navíc v aktuálních klimatických podmínkách, je nesmírně složité. Bez okamžité pomoci svědků nehody by následky byly mnohem vážnější.

Po dobu šetření je doprava v místě zcela uzavřená.  Objízdná trasa vede přes Bochov, Toužim, Radyni, Žlutice a Vahaneč.

Zdroj. HZS Karlovarského kraje a Policie ČR