Chodov poměří síly s Waldsassenem. Partnerská města čeká řada sportovních akcí

Prohloubit a upevnit spolupráci s partnerskými městy v oblasti sportu plánuje na příští rok chodovská radnice. Pomoc ji v tom má projekt s názvem Chodov a Waldsassen sportují.

Foto: Ilustrační

„Navazuje na předchozí úspěšné aktivity, ke kterým se postupně přidávají další spolky a organizace na obou stranách. V plánu proto máme řadu akcí,“ uvedl starosta Chodova Patrik Pizinger.

Kromě tradičních fotbalových utkání, kde hraje také tým partnerského města Oelsnitz/Erzgebirge, se mohou zájemci těšit na premiérovou jarní jízdu na kolech. Trasa povede z Waldsassenu do Chodova. „Počítáme zhruba se stovkou účastníků,“ poznamenal starosta s tím, že do Waldsassenu dopraví Chodováky objednaný cyklobus.

V průběhu letních měsíců se také uskuteční turnaj v silovém trojboji či závody na chodovském pumptracku, které budou spojeny s koncertem.

Chybět nebude ani běžecký závod Chodovská vlečka za účasti sportovců z obou partnerských měst. „Pomalu se z této spolupráce stává partnerství tří měst, přičemž Chodov je jakou spojnicí,“ doplnil Patrik Pizinger.

Projekt, na nějž Chodov požádá o dotace z Euregia Egrensis, pak ukončí podzimní zájezd chodovských turistů do Waldsassenu.