Zloděj si asi nevoněl, a tak kradl parfémy

Z Nového Sedla přijel krást do Mariánských Lázní. V obchodě se mu zalíbily parfémy a tak si jich nabral hned pět, schoval je a bez placení odešel. Druhý den se vrátil a ukradl další. Díky všímavosti prodavačky policisté muže vypátrali.

Mariánskolázeňští policisté třicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež a v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta, jelikož byl za obdobný skutek v posledních třech letech již odsouzen.

„Třiatřicetiletý muž z Nového Sedla na Sokolovsku měl dne 4. prosince navštívit drogerii v Mariánských Lázních,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Tam si měl vybírat pánské a dámské parfémy. Nakonec si jich měl vybrat pět a všechny uschovat pod bundu a z prodejny bez zaplacení odejít. To mu ale nejspíše nestačilo, protože druhý den se v odpoledních hodinách do drogerie znovu vrátil. Tentokrát si měl vyhlédnout pánskou toaletní vodu, kterou si měl po několika minutách uschovat pod oblečení a prodejnu znovu bez zaplacení opustit. Jeho jednání si všimla vedoucí prodejny, která si vše prohlédla na záznamech z bezpečností kamery a okamžitě kontaktovala policii. Po zhlédnutí kamerových záznamů policisté muže během několika hodin zadrželi,“ upřesnil.

Svým jednáním měl způsobit škodu téměř tři tisíce korun.