Se sekerou v ruce vyhrožoval smrtí

Napřed se pohádal s otcem a pak mu se sekerou v ruce vyhrožoval zabitím. Teď už sedí v cele. Za to ho může soudce poslat za mříže až na tři roky.IMG_8871-Policie-na-stránky

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování.

„Dvacetiletý muž se měl ve čtvrtek 5. dubna v odpoledních hodinách v jedné z obcí na Chebsku nejdříve pohádat se svým otcem a následně měl proti němu napřáhnout ruku, ve které držel sekeru,“ informoval policejní mluvčí Michal Žáček. „Přitom měl být vůči svému otci vulgární a vyhrožovat mu, že ho zabije. Svým jednáním vzbudil ve svém otci důvodnou obavu o jeho život a zdraví, neboť již v minulosti mu měl se sekerou v ruce obdobným způsobem vyhrožovat,“ doplnil.

Dvacetiletý muž byl na místě chvíli po oznámení na tísňovou linku 158 zadržen policisty z Obvodního oddělení Plesná. Během jeho pobytu v policejní cele podali kriminalisté podnět státnímu zástupci na vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, jenž státní zástupce akceptoval. Okresní soud v Chebu pak muže z Chebska poslal do vazby.