Policie ukončila řádění povedené dvojice

Jako Bonnie a Clyde se možná cítila dvojice, která nějakou řádila na Chebsku. Jejich nenechavým rukám neunikla benzínka ani zboží v supermarketu. Teď už si osmadvacetiletá žena a pětatřicetiletý muž vyslechli obvinění ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci. Muži navíc ještě sdělili obvinění ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení si může dvojice odsedět až tři roky za mřížemi.IMG_8869a-na-web

„Dvojice ve večerních hodinách v úterý 27. února přišla do jednoho z chebských supermarketů, kde měla společně odcizit zboží v hodnotě téměř tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Michal Žáček. Krádež však neunikla bystrému oku pracovníka bezpečnostní agentury. „Tomu nejdříve měla dvojice vydat odcizené zboží a poté měl muž zaměstnanci ostrahy nastříkat pepřový sprej do obličeje a dát se spolu se ženou na útěk. V cestě jim však stály zavřené dveře, které měl muž poškodit, a tím umožnit ženě, aby z prodejny utekla,“ sdělil. Žena však nezůstala stát stranou a také si několikrát kopla. Obě osoby byly policisty z Obvodního oddělení Cheb – město zadrženy. Poškozením dveří způsobil muž se ženou škodu ve výši nejméně 5 tisíc korun.

„Policistům se navíc podařilo důkladným prověřováním zjistit, že na konci měsíce ledna se obě osoby měly vloupat do jedné z čerpacích stanic na Chebsku. Po rozbití skleněné výplně dveří odtud měly odcizit různé tabákové výrobky v hodnotě přes 6 tisíc korun,“ informoval Michal Žáček.

„Navíc měl uvedený muž na začátku měsíce února řídit vozidlo, kterým si měl přijet natankovat na čerpací stanici na Chebsku a to i přesto, že má Okresním soudem v Chebu vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání objasnili policisté z Obvodního oddělení Cheb – venkov,“ doplnil mluvčí.

Pětatřicetiletého muže policisté propustili ze zadržení. Na svobodu se ale nedostal, protože byl předán věznici do výkonu trestu odnětí svobody. Byl totiž v minulosti odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost a výzvě k nástupu výkonu trestu nevyhověl. I tímto jednáním se tedy dopustil dalšího přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Na ženu podal kriminalista státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněné do vazby.