Chebští hráči se na Českém poháru ve stiga hokeji neztratili

Turnaj Českého poháru ve stiga hokeji se konal v sobotu 18. února v Chebu. Na turnaj zavítalo 54 hráčů z celé republiky, což znamenalo početnější účast než v minulém roce. Z chebského klubu se zúčastnilo celkem čtrnáct hráčů. Sportovní zápolení – stejně jako v minulém roce – zahájil úvodním slovem chebský starosta Ing. Petr Navrátil. Ihned poté začal boj v základních skupinách, v nichž každého účastníka čekalo celkem 17 zápasů. Po jejich odehrání byli hráči rozřazeni do tří výkonnostních skupin – A, B, C.Kropáček 1

Vítězství ve skupině „C“ hranou o celkové 43. místo „obhájil“ na chebské půdě Jiří Kropáček z domácího týmu před rovněž „chebskou“ Ivou Maškovou ze stejného klubu. Na třetím místě v této výkonnostní kategorii se umístil Alexandr Mačynský z pražského Big Bandu. Iva Mašková zároveň získala ocenění „Nejlepší žena turnaje“. Další umístění hráčů SHC Cheb v „C“ skupině: Petr Holub – 48. místo, Miroslava Horáková – 49. místo, Jaroslav Ouřada – 50. místo, Jan Černák – 52. místo, Jan Kubica – 54. místo.

Ve výkonnostní skupině „B“ hrané o celkové 25. místo měli chebští hráči čtyřčlenné zastoupení. Jiří Vácha, loňský vítěz této skupiny, Daniel Hrachovec, Václav Macek ani Michael Černý na bránu play-off bohužel nedosáhli. Nejblíže byl Jiří Vácha, kterému chyběl na postup 1 bod. Zde nakonec zaslouženě zvítězil a pohár si odvezl David Dvořáček s THC Stiga-Game Příbram, který ve finále porazil Michala Boštíka ze Stiga HC Benátky 3:1 na zápasy.kropáček 2

Do skupiny „A“ postoupili – stejně jako v minulém roce – dva naši hráči. A stejně jako v minulém roce to byla stejná jména: Černý a Kubica. Jen tentokrát to nebyl Michael Černý, ale jeho otec Luboš. Míla Kubica proplul základní skupinou suverénně, prohrál jen dva zápasy a tak se očekával jeho postup do play-off této skupiny, stejně tak, jako v minulém roce. Jenže ve skupině A přišlo pár smolných remízových zápasů (Míla měl na kontě největší počet remíz ze všech hráčů za celý turnaj – 10) a postup do play off mu unikl. Celkově skončil na 22. místě. I tak jeho výkon musíme ocenit. Podal nejlepší výkon ze všech chebských hráčů a ještě se nejvýznamněji zasloužil o pořádání celého Českého poháru v Chebu. Luboš Černý sehrál s papírovými favority spoustu vyrovnaných zápasů, přesto se mu taktéž nepodařilo proklouznout mezi nejlepších 16. Podal však velmi dobrý výkon a vylepšil si umístění z minulého turnaje. Obsadil celkové 23. místo.kropáček 3

Věříme, že možnost sehrát zápasy s nejlepšími hráči z republiky byly pro chebské hráče dobrou generálkou pro nadcházející Mistrovství ČR ve stolním hokeji, které se odehraje začátkem června v Příbrami.

V celkovém hodnocení skončil na třetím místě Zdeněk Matoušek mladší z HCS Žabka Praha. Do finále proti sobě nastoupili Michal Hvižď z THC Stiga Elites a Kryštof Lebl z týmu Big Band. Vítězství a pohár nakonec putoval do rukou Michala Hvižďě, který zvítězil v poměru 3:2 na zápasy. Oceněni byli také: nejlepší junior turnaje – Michal Kobrle (THC Stiga Elites), nejlepší nováček – Petr Holub (SHC Cheb), nejlepší žena – Iva Mašková (SHC Cheb) a nejlepší veterán – Jan Dryák (SHC Cheb).

SHC Cheb by rád poděkoval za podporu při organizování turnaje Městu Cheb, Galenia chirurgie, s. r. o – MUDR. Janu Kropáčkovi, Lagarde Spedition spol. s r. o., Lázně Františkovy Lázně a. s., HF-Czechforge, Pizza banditos, MATE jeřáby  a mediálnímu partnerovi TELEVIZI CHEBSKO. Děkujeme taktéž Jiřímu Mackovi a Michalu Ouřadovi za catering.