Opilý muž ohrožoval záchranáře

Opilý třiatřicetiletý muž ze Sokolova ohrožoval záchranáře. Napřed je vulgárně urážel, ale po chvíli začal ničit sanitu. Po příjezdu policistů se muž podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,12 promile. V případě prokázání viny hrozí třiatřicetiletému muži trest odnětí svobody až na tři roky.

Ilustrační foto

Policisté z obvodního oddělení Chodov sdělili podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a poškození cizí věci třiatřicetiletému muži ze Sokolova.

„Muž měl na konci května letošního roku přistoupit v jedné menší obci na Sokolovsku k sanitnímu vozidlu, ve kterém záchranáři prováděli ošetření lehce zraněného muže,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Po chvíli měl třiatřicetiletý muž začít záchranáře vulgárně urážet. Měl být stále agresivnější a proto se dvojice záchranářů z obavy, že by mohlo dojít i k fyzickému napadení, ve vozidle uzavřela. Na tom měl muž zareagovat tak, že rukou několikrát udeřil do bočního okénka vozidla, poté ještě do zpětného zrcátka. Když záchranáři se sanitním vozem z místa odjížděli, tak měl třiatřicetiletý muž jít za couvajícím vozidlem a několikrát kopnout do předního nárazníku a rukou udeřit do přední kapoty,“ doplnil.

Svého jednání muž zanechal až po příjezdu policejní hlídky.

Následně byl muž, který svým jednáním způsobil na sanitním voze škodu přibližně 20 tisíc korun, předvolán na obvodní oddělení k dalším úkonům.