Sokolovská porodnice se stala součástí projektu Život v kufříku

Sokolovská porodnice se stala již 65. porodnicí v České republice, která je součástí úžasného projektu Život v kufříku. Projekt je jedinečnou iniciativou, která se již od roku 2015 zaměřuje na děti, které opouštějí porodnici bez své biologické matky. Každý rok se až 500 dětí dostane do situace, kdy odcházejí z porodnice bez znalosti okolností svého narození a bez prvních vzpomínek, které by měly být součástí jejich života. Díky těmto kufříkům to můžeme pomoct změnit.

Foto: Sokolovská porodnice

Jak uvedli pracovníci sokolovské nemocnice na svých stránkách, tak každý kufřík vzpomínek, je originál a bude děťátko doprovázet na začátku jeho životní cesty. Knížka života s otisky ručiček a nožiček, ručně psaná přání od zdravotníků, fotoalbum plné prvních momentů života, první sada ručně pleteného oblečení, ručně vyrobená hračka, to všechno bude dětem připomínat, kde a jak přišli na svět a že byli obklopeni láskou a péčí, kterou jim poskytovali zdravotníci sokolovské nemocnice.

Foto: Sokolovská porodnice

Se sokolovské porodnice směřuje poděkování paní Pavle Pinkasové a Ing. Mgr. Karolíně Kapitánové, výkonné ředitelce nadačního fondu LA VIDA LOCA, za jejich důvěru a podporu.