Choval se jako zvíře. Policisty zranil nožem, pak je chtěl ještě pokousat

Agresor zranil nožem sokolovské policisty, kteří přijeli na výzvu ženy, že její bývalý partner nechce opustit byt. Zadržený devětadvacetiletý muž se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 0,83 promile. Test na přítomnost návykových látek vyšel s negativním výsledkem. Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětadvacetiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě.

Ilustrační foto

„V úterý 4. června letošního roku krátce po 20. hodině oznámila devětatřicetiletá žena ze Sokolova na tísňovou linku 158, že její bývalý devětadvacetiletý přítel nechce odejít z bytu a navíc začíná být agresivní,“ sděil policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Na místo se okamžitě vydala hlídka z obvodního oddělení Sokolov – město. Po svém příjezdu se hlídka spojila s oznamovatelkou, která i nadále požadovala po svém bývalém partnerovi, aby z jejího bytu odešel. Policisté tedy muže vyzvali, aby bytovou jednotku opustil. Ten si začal balit osobní věci, ale po chvíli uvedl, že byt neopustí. Policisté ho znovu několikrát vyzvali, aby byt opustil, nebo využijí svého oprávnění a bude použito donucovacích prostředků. Následně si měl devětadvacetiletý muž lehnout na postel a na opakované výzvy nereagoval. Policisté k němu přistoupili, na což muž zareagoval tak, že na jednoho z policistů zaútočil nožem, který měl zřejmě schovaný v posteli. Nožem opakovaně vedl několik výpadů proti tělu zakročujícího policisty, a to zejména do horní poloviny těla. Policisté následně proti agresivnímu muži, který i nadále pokračoval ve svém jednání a nožem aktivně útočil, použili donucovací prostředky. Po chvíli byl muž policisty zpacifikován. I přesto nadále kladl aktivní odpor a zakročující policisty se snažil „kousat“ zejména do rukou. Policisté muži přiložili služební pouta a následně byl eskortován na obvodní oddělení k dalším úkonům,“ doplnil.

 Zranění obou zakročujících policistů si vyžádalo lékařské ošetření s vystavením pracovní neschopnosti.

 „Událost ze Sokolovska jen potvrzuje, jak je služba v našich řadách nevyzpytatelná, a že naši policisté nikdy předem nevědí, kdo stojí proti nim a jaké má úmysly. Vážím si proto každého kolegy, který k plnění svých služebních úkolů přistupuje zodpovědně, s plnou vážností a nutno dodat, že i s nasazením vlastního zdraví a života. O okolnostech zákroku a zdravotním stavu obou policistů jsem hovořil s krajským ředitelem, který mě ujistil, že by se zranění naštěstí měla obejít bez vážnějších následků. Kolegům přeji především brzké uzdravení,“ uvedl policejní prezident genpor. Martin Vondrášek.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na šest let.