Karlovarští celníci odhalili padělky za miliony

Karlovarští celníci zajistili od začátku května na tržnicích, ale i v kamenných obchodech, zboží podezřelé z porušení práv duševního vlastnictví v hodnotě převyšující 17 milionů korun. Toto zboží, nejen že porušuje práva k ochranné známce, ale může být také zdravotně závadné. To se týká nejen elektronických cigaret. Při dvou kontrolách zadrželi celníci také padělky herbicidních přípravků na hubení plevele, konkrétně se jednalo o rostlinný postřik ROUNDUP.

Foto: Celní úřad pro Karlovarský kraj

„Příslušníci odboru Dohledu Celního úřadu pro Karlovarský kraj od začátku května ve svém regionu zajistili při 10 kontrolách více než 3 200 kusů zboží, u něhož vzniklo podezření z porušování práv duševního vlastnictví,“ informovala tisková mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj Lenka Havelková.

Foto: Celní úřad pro Karlovarský kraj

„Prodejci nejen na tržnicích, ale i v kamenných obchodech, nabízeli zboží – obuv, textil, galanterní zboží, ale také padělky elektronických cigaret, či rostlinných postřiků – jako originál,“ sdělila mluvčí. 

Od začátku letošního roku zajistili karlovarští celníci ve svém regionu téměř 14 000 kusů zboží, u něhož vzniklo podezření z porušení práv duševního vlastnictví, jehož hodnota by převyšovala 33 milionů korun.

Foto: Celní úřad pro Karlovarský kraj

„Zajištěné výrobky skončily ve skladu celního úřadu. V případě, že by se majitelé ochranných známek rozhodli využít tzv. zjednodušený postup, budou případy předány právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj a zboží bude zlikvidováno. Celníci budou v kontrolách nejen tržnic pokračovat i nadále,“ doplnila Lenka Havelková.

Foto: Celní úřad pro Karlovarský kraj