Po rekonstrukci se dům Chopin otevřel veřejnosti

Po náročné rekonstrukci byl v rámci zahájení lázeňské sezóny pro veřejnost otevřen mariánskolázeňský dům Chopin. Akce v nově otevřeném kulturním centru se uskutečnila o uplynulém víkendu za přítomnosti starosty města Martina Hurajčíka, ředitelky mariánskolázeňského infocentra Barbory Tintěrové a dalších hostů.

Po celý den byl pro návštěvníky přichystán pestrý program. Nechyběla komentovaná prohlídka celého domu s průvodkyní Ludmilou Míkovou, která přiblížila historii a architektonické zajímavosti stavby. Dalším bodem programu byl koncert mladých talentovaných klavíristů. Žáci klavírního oddělení ZUŠ Fryderyka Chopina Mariánské Lázně pod vedením Marie Skalkové zahráli skladby od F. Chopina, B. Smetany, S. Rachmaninova a další.

Pro milovníky umění byla otevřena galerie a konferenční sál, kde se mohli lidé seznámit s výstavou obrazů od umělců Vojtěcha Dejdara, Ondřeje Pance a Evy Jandejskové, která nese název „Mezi generacemi“.  Návštěvníky také zaujala také výstava chodské výšivky. Exponáty zapůjčil folklórní soubor Marjánek. Otevřen byl i Památník Fryderyka Chopina, který přibližuje život a dílo slavného hudebního skladatele a jeho pobyt v Mariánských Lázních.

Nejen pro malé návštěvníky byly připraveny kreativní dílny s Ateliérem Karlín z Plané, kde si mohli zájemci vyrobit dárky ke Dni matek.

Program byl zakončen koncertem jazzové kapely Jazz Cakes v čele se zpěvačkou Lucií Víškovou.

Po celý den si mohli návštěvníci moci vychutnat občerstvení v podobě lahodné kávy z Kavárny 18g nebo piva Skaut.