S nožem v ruce chtěl peníze a cigarety. Teď mu hrozí až deset let za mřížemi

S nožem v ruce chtěl po prodavačce peníze a cigarety. Naštěstí do ochodu přišel zákazník, a tak mohla žena z prodejny utéct. Pětašedesátiletému muži teď hrozí, že se na svět bude koukat přes zamřížované okno až deset let. Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Ilustrační foto

„Obviněný muž měl v úterý 16. dubna letošního roku krátce před dvacátou hodinou večerní přijít do prodejny se smíšeným zbožím v Karlových Varech,“ informoval policejní mluvčí Jan Bílek. „V prodejně měl přistoupit k pokladně, kde se v tu dobu nacházela třiatřicetiletá prodavačka. Pětašedesátiletý muž měl po chvíli vytáhnout přinesený kuchyňský nůž, který měl ženu začít ohrožovat. Při tom jí řekl, že chce finanční hotovost z pokladny a cigarety. Obviněný muž toto ženě ještě několikrát zopakoval a přitom jí stále ohrožoval nožem. Následně měl do prodejny vstoupit jiný zákazník, čehož žena využila, z prodejny utekla a za pomoci procházejících osob věc oznámila na tísňovou linku policie,“ upřesnil.

Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – město se začali případem okamžitě zabývat a pětašedesátiletého muže zadrželi několik málo minut po oznámení přímo před prodejnou.

„Pětašedesátiletý muž měl takto jednat z důvodu, že potřeboval získat finanční prostředky, aby mohl opustit Karlovarský kraj,“ doplnil mluvčí s tím, že policisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na rozhodnutí soudu si muž počká v policejní cele.