Žena přišla o bezmála 700 tisíc korun. Kriminalisté pátrají po totožnosti dvou osob

Na konci minulého roku uvěřila žena z Chebska podvodníkovi, který se vydával za pracovníka banky. Přišla o bezmála 700 tisíc korun. V souvislosti s případem pátrají kriminalisté po totožnosti dvou osob. S jakýmikoliv dalšími informacemi, které pomohou kriminalistům při vyšetřování, je možné se obrátit taktéž na nejbližší policejní služebnu.

„V listopadu minulého roku přišla ženě z Chebska podvodná SMS zpráva vypadající jako zpráva z banky, kterou žena využívá,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Žena se řídila pokyny ve zprávě, vyplnila požadované údaje a po několika hodinách bylo z jejího bankovního účtu provedeno přes 30 transakcí. Bez jejího vědomí byly z jejího bankovního účtu odeslány finanční prostředky na jiný bankovní účet,“ sdělil.

Foto: Policie ČR

Ženě byla způsobena škoda téměř 700 tisíc korun.

Chebští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu.

„Provedeným šetřením kriminalisté zjistili, že finanční prostředky, které byly z bankovního účtu ženy převedeny na jiný bankovní účet, ještě tentýž den vybíral muž dosud neznámé totožnosti z bankomatu v Praze. Doprovod muži dělala při výběru z bankomatu žena dosud neznámé totožnosti,“ doplnil mluvčí s tím, že kriminalisté se případem usilovně zabývají a v současné době pátrají po totožnosti muže i ženy, kteří jsou k vidění na přiložených fotografiích. Pokud dvojici na fotografii poznáte, sdělte jejich totožnost či jakékoliv další informace k nim, na bezplatnou tísňovou linku 158.

Foto: Policie ČR