Policisté pátrají po totožnosti starší ženy

Policisté pátrají po totožnosti starší ženy. Ve čtvrtek 12. října letošního roku kolem 11. hodiny dopolední měla v prodejně textilního zboží v Sokolově najít žena dosud neznámé totožnosti černou pánskou peněženku, ve které měl dvaadvacetiletý muž finanční hotovost, osobní doklady i platební kartu. Na bezplatnou tísňovou linku 158 se mohou obracet také osoby, které uvedené jednání ženy v prodejně textilního zboží viděly.

Ilustrační foto

„Žena si měla peněženku ponechat pro svou potřebu, tedy si přisvojit cizí věc nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do její moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva s tím, že žena je staršího věku, má tmavé kratší vlasy a na sobě měla šedo-zelenou bundu a tmavé kalhoty.

Tímto svým jednáním měla dvaadvacetiletému muži způsobit škodu přibližně 11 tisíc korun.

V uvedenou dobu byl v prodejně textilního zboží také muž dosud neznámé totožnosti, který měl ženě pomáhat ukládat zakoupené zboží do tašky.

Foto: Policie ČR

Sokolovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů zatajení věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„V souvislosti s tímto případem se obracíme na veřejnost, zda někdo nepozná ženu či muže na fotografii z prodejny textilního zboží. V případě, že muže či ženu poznáte, předejte policistům informace prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158,“ uvedl mluvčí.

Jakékoliv další informace k této události, které pomohou při vyšetřování, je taktéž možné sdělit policistům na kterémkoliv obvodním oddělení.

Foto: Policie ČR