Píšete rádi povídky? Pak se přihlaste do literární soutěže pořádané krajskou knihovnou

Krajská knihovna Karlovy Vary letos opět vyhlásila Literární soutěž pro amatérské autory z celé České republiky. Patronem již 17. ročníku je spisovatelka, překladatelka a lingvistka Viktorie Hanišová, autorka populárního románu Houbařka. Příjem soutěžních prací probíhá do 31. prosince tohoto roku.

Ilustrační foto Pixabay

„Nesmírně nás potěšilo, že Viktorie Hanišová laskavě přijala naše pozvání a stala se patronkou soutěže. Patronem minulého ročníku byl spisovatel František Kotleta a s ním se amatérští autoři nechali unést do vod literatury žánru sci-fi a fantasy. Jsme zvědaví, zda s Viktorií Hanišovou zabrousí do vážnějších témat, jako jsou narušené rodinné vztahy, jimž se Viktore Hanišová ve své tvorbě věnuje především,“ uvedl ředitel Krajské knihovny Karlova Vary Vratislav Emler.

Viktorie Hanišová vybrala, jak je již tradicí, také motto letošního ročníku soutěže, které zní: „Život je, jako když flusneš do ohně: chvilku to začadí a pak je konec.“ Jsou to slova z jejího zatím posledního románu Neděle odpoledne. Z tohoto motta pak musejí amatérští literáti vycházet při psaní svých soutěžních povídek. „Je vždy velice zajímavé pozorovat, jak různí autoři zcela různě a originálně zadané motto uchopí,“ doplnil Emler.

A jaká jsou pravidla literární soutěže? V podstatě stejná jako v minulých ročnících. Svou povídku do soutěže může poslat kdokoli z celé České republiky, jediným omezením je věk autorů minimálně 14 let a také to, že povídka přihlášená do soutěže nesmí být dosud publikována, její autor se nezabývá literární tvorbou profesionálně a není registrován v žádné profesní spisovatelské či novinářské organizaci. Povídky lze přihlašovat prostřednictvím webového formuláře na adrese www.knihovnakv.cz. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže za účasti patronky proběhne v Krajské knihovně Karlovy Vary 2. března příštího roku.