V neděli se postaví běžci na start Škoda FIT půlmaratonu

Osmý ročník Škoda FIT půlmaratonu se blíží a slibuje výjimečný den plný vynikajících sportovních výkonů i zábavy. Závod se chlubí jednou z nejkrásnějších tratí, která závodníky provede historickým centrem města i areálem, ve kterém sídlí výroba Škodovky. Závod odstartuje v neděli 17. září ve 12 hodin na náměstí Republiky v Plzni.

Foto: Archiv organizátorů

„Letos nás čeká již osmý ročník půlmaratonu a žádný běžecký nadšenec by si ho rozhodně neměl nechat ujít. Na závodě vždy panuje soutěživá, ale současně velmi přátelská atmosféra. Je skvělé vidět, jak se účastníci dokáží semknout, vzájemně se podpořit a společně si tak užít sportovní neděli. Trať navíc závodníky zavede do areálu, ve kterém se nachází naše výroba a který je za normálních okolností veřejnosti uzavřen. Už nyní víme, že letošní účast bude opět rekordní,“ řekl Milan Kosař, Vice President Communications ve Škoda Group, která je generálním partnerem běhu.

Trasa závodu vede Borskými poli a Borským parkem, přes Tyršův most do Doudlevcí. Přes sadový okruh se pak běžci vrátí zpět na náměstí Republiky. Na trase je zajištěno minimálně každý 5 km občerstvení. V den závodu bude pro účastníky k dispozici i úschovna zavazadel a šatna, a to v době od 8 do 16 hodin.

Pro ty, kteří se necítí na celých 21 kilometrů, je k dispozici alternativa v podobě dvou štafetových běhů. Závodníci tak mohou svou kondici prověřit v rámci NN Štafety na 4×5 kilometrů nebo Puma Štafety na 2×10 kilometrů. Vedle hlavního závodu je nachystán i Konplan rodinný běh o délce 1,5 kilometru. Pro malé závodníky je pak připraven speciální okruh přímo na náměstí Republiky. Na své si tak přijde opravdu každý.

Registrace v plném proudu

Online registrace na Škoda FIT půlmaraton jsou otevřené do půlnoci 13. září. Poté se mohou závodníci registrovat osobně, a to v sobotu 16. září v Techmánii a v den závodu 17. září přímo na místě. „Všem zájemcům doporučuji rychlou registraci, protože volných míst na závody už mnoho nezbývá,“ doplňuje Milan Kosař.

Na náměstí Republiky bude po celý den probíhat bohatý, sportovně kulturní doprovodný program. Na stáncích partnerů projektu Škoda FIT si návštěvníci budou moci otestovat svou kondici či zdravotní stav, nebo získat více informací o zdravé výživě. Cílem projektu Škoda FIT je šířit osvětu ohledně zdravé výživy a pohybu, které by měly být součástí života každého z nás.