Pražští vodní pólisté zamířili do Aše

Jeden z nejvíce fyzicky náročných sportů lze provozovat v Aši. Po rekonstrukci by mohl být plavecký bazén atraktivním lákadlem pro soustředění nejen vodních pólistů, ale i plavců.

Vodní pólo je fyzicky náročný sport. Foto: archiv Tomáše Růžičky

Pětadvacetimetrový bazén, příjemné ubytování, překrásná příroda, atraktivní sportovní areál, skvělé zázemí, to jsou hlavní důvody, proč se mladí sportovci z klubu WATER POLO SPARTA PRAHA pravidelně vydávají na západ Čech a využívají nabídek služeb firmy, která spravuje sportoviště města Aš.

Vodní pólisté před areálem Ašských lesů. Foto: archiv Tomáše Růžičky

Na konci srpna se zde opět vodní pólisté v rámci soustředění věnovali intenzivnímu tréninku a přípravě pro další sezónu. „Jezdíme do Aše od roku 2018 a jsme zde již poosmé. Jsme velmi spokojeni s ubytováním v areálu Ašských lesů v Doubravě a možností trénovat v místním plaveckém bazénu,“ zmínil předseda klubu a hlavní trenér WATER POLO SPARTA PRAHA Tomáš Růžička. Svěřenci trenéra Růžičky aktivně využívají sportovní areál pod vrchem Háj, tělocvičnu a nově také venkovní workoutové hřiště v Doubravě, které je zasazeno do atraktivního přírodního prostředí. Pan Růžička pokračuje: „Pro naše trénování je Aš ideálním místem, kde se děti plně soustředí na přípravu. Máme zde kompletní servis za přijatelných finančních podmínek. Bazén splňuje podmínky pro vodní pólo a máme zde kompletní sportovní zázemí. Velmi si vážíme podpory Ašských lesů ohledně vybavení. Velmi vítáme informace o záměru rekonstrukce plaveckého areálu. Tím stoupne atraktivita města pro případné další zájemce o sportovní soustředění v Aši.“

Trenér Tomáš Růžička dohlíží na své svěřence. Foto: archiv Tomáše Růžičky

Ašské lesy, které provozují ašská sportoviště pravidelně sledují trendy v zájmu o nové sporty. „Budeme se snažit přizpůsobit novým požadavkům v oblasti sportu. Připravujeme rozšíření sortimentu v půjčovně sportovních potřeb v areálu pod vrchem Háj. Chceme vyhovět například současnému velkému zájmu o koloběžky,“ řekl k tématu jednatel Ašských lesů s.r.o. Jiří Červenka. Lze očekávat, že pražští vodní pólisté zamíří do Aše opět a zároveň tak propagují atraktivní sportovní směr, který podle pana Růžičky komplexně rozvíjí fyzickou připravenost a kondici mladých lidí, kteří mohou být takto skvěle připraveni do budoucna i pro jiné sporty.

M. Všetečka