Policisté se zaměřili na alkohol u řidičů. Zkontrolovali přibližně 400 aut

Policisté se zaměřili na návykové látky a alkoholu řidičů, zkontrolovali přibližně 400 aut. Akce se uskutečnila v pátek 26. května na území Karlovarského kraje.

Foto: Policie ČR

„Do akce bylo zapojeno téměř tři desítky policistů z pořádkové a dopravní policie, kteří během akce zkontrolovali téměř 400 vozidel, přičemž zjistili 96 přestupků, z nichž 3 oznámili příslušnému správnímu orgánu a ostatní vyřídili uložením pokuty příkazem na místě,“ informoval policejní mluvčí Jan Bílek.

Policisté v rámci akce kontrolovali také dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů. „Dále se policejní hlídky zaměřily na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách, věcech a věnovaly pozornost také prověrce přepravovaných osob a kontrole zavazadlových prostor,“ upřesnil.

Foto: Policie ČR

Podle Jana Bílka nejčastěji zjištěným přestupkem, celkem v 37 případech, bylo nepoužití bezpečnostních pásů. Druhým nejčastěji zjištěným přestupkem byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidel, a to celkem ve 20 případech. Dva řidiči řídili svá vozidla pod vlivem návykových látek či alkoholu.