Okradl svého otce

Svému otci odcizil peněženku s platební kartou a hotovostí. Tím mu měl způsobit škodu přes 200 tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí čtyřiačtyřicetiletému muži za způsobenou škodu trest odnětí svobody až na pět let.

Policisté z obvodního oddělení Horní Slavkov sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku místnímu muži.

„Ten měl v prosinci minulého roku navštívit svého osmašedesátiletého otce,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Během této návštěvy měl využít jeho nepozornosti a odcizit mu peněženku s osobními doklady, finančními prostředky a platební kartou,“ uvedl s tím, že v následujících dnech měl odcizenou platební kartou provést téměř desítku výběrů finančních prostředků z bankomatu. To ale nebylo z jeho strany vše, protože platební kartou měl platit v několika případech také v různých obchodech.

„O několik dní později měl svému otci do bytové jednotky peněženku vrátit. Nechal v ní osobní doklady i platební kartu, ovšem finanční prostředky ve výši několika tisíc korun si ponechal,“ doplnil mluvčí.