Opakovaně vyhrožovat svým rodičům fyzickou újmou

Až na dva roky by mohl jít do vězení dvaačtyřicetiletý muž, který opakovaně vyhrožovat svým rodičům fyzickou újmou. Například matce řekl, že když ho nepozdraví, napadne ji.

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže z Chebska, kterého obvinili ze spáchání přečinů nebezpečného vyhrožování a výtržnictví.

Podle policejního mluvčí Jana Bílka měl obviněný muž od začátku roku 2021 do první poloviny ledna letošního roku soustavně vyhrožovat svým rodičům. Vyhrožovat fyzickou újmou jim měl osobně v místě bydliště, v jednom městě na Sokolovsku, ale také pomocí emailu. Své matce měl například sdělit to, že jí fyzicky napadne, pokud ho pozdraví.

„Ve druhé polovině listopadu loňského roku měl v jedné menší obci na Sokolovsku vstoupit do budovy obecního úřadu. Přitom si měl zakrýt obličej tím, že si na hlavu nasadil kuklu. Následně měl pak procházet po budově. Dojít měl až do prvního patra, kde vstoupil do jedné z kanceláří, ve které se nacházela jedna ze zaměstnankyň. Na tu měl začít křičet a vyhrožovat fyzickým napadením jejím příbuzným. Poté měl z kanceláře, odejít, přičemž ho mělo s kuklou na hlavě vidět několik dalších osob,“ doplnil mluvčí.