Během dne se vloupal do dvou aut. S lupem dlouho neutíkal

Během dne se vloupal do dvou aut. S lupem dlouho netíkal. Kriminalisté se začali případem hned zabývat a zloděje během chvilky dopadli. V případě prokázání viny hrozí pětapadesátiletému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Foto: Policie ČR

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětapadesátiletého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku.

Podle policejního mluvčí Jakuba Kopřivy si měl obviněný muž v úterý 27. září letošního roku krátce po sedmé hodině ranní vyhlédnout poblíž mateřské školky v Karlových Varech zaparkovaný osobní automobil značky Hyundai. „K vozidlu měl přistoupit, po chvíli rozbít skleněnou výplň u pravých předních dveří, ze sedačky vzít dámskou kabelku a z místa okamžitě odejít. V kabelce měla mít majitelka mobilní telefon, finanční hotovost, osobní doklady či platební karty. Odcizením těchto věcí jí měl muž způsobit škodu přibližně 8 tisíc korun,“ informoval.

Policisté ve spolupráci s karlovarskými kriminalisty se začali případem okamžitě zabývat.

Pětapadesátiletý muž měl ještě tentýž den vniknout do dalšího zaparkovaného vozidla. „Opět před mateřskou školkou v Karlových Varech měl kolem 16. hodiny několik minut chodit kolem vozidla značky Škoda. Nakonec měl k automobilu přistoupit, poničit skleněnou výplň pravých zadních dveří a z vozidla opět odcizit dámskou kabelku s mobilním telefonem či finanční hotovostí,“ uvedl mluvčí s tím, že v tomto případě s kradenými věcmi daleko neodešel, protože po pár metrech byl zadržen kriminalisty, kteří provedenými šetřeními muže vypátrali.

Kriminalisté se těmito případy i nadále usilovně zabývají a v současné době není vyloučeno, že muži bude trestní stíhání rozšířeno o další podobné krádeže.

Prevence:

Kromě řádně zajištěného vozidla, by mělo být základním pravidlem každého řidiče, aby před opuštěním automobilu zkontroloval, zda v něm nejsou na zvenčí viditelných místech vystaveny hodnotné předměty. Každý takový předmět viditelně umístěný ve vozidle působí na pachatele jako magnet a vozidlo pak nemusí ochránit ani to, že je zaparkováno na frekventovaném a dobře osvětleném místě. Proto ve vozidle nenechávejte žádné cenné věci jako např. odložená příruční zavazadla, kabelky, tašky, batohy, ale ani navigace a další na oko cenné věci. Pachateli stačí ke krádeži vloupáním pouze pár minut.