Policisté pátrají po svědcích nehody, při které došlo ke zranění cyklistky

Dopravní policisté pátrají po svědcích dopravní nehody osobního vozidla a cyklisty, ke které došlo ve středu 8. května krátce po jedenácté hodině v ulici Sokolovská v Karlových Varech. Při události utrpěla cyklistka zranění, se kterými byla převezena Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Policisté žádají případné svědky této dopravní nehody, kteří v inkriminovanou dobu místem procházeli či projížděli, a nehodu mohla zaznamenat palubní kamera v jejich vozidle, či cyklistu jedoucího před cyklistkou, aby volali na linku 158.

Foto: Policie ČR

„Podle policejního mluvčí Jana Bílka k nehodě mělo dojít tak, že řidička osobního vozidla značky Kia jedoucí ve směru ulicí Sokolovská směrem do ulice Dolní Kamenná se zřejmě nevěnovala řízení a nedala přednost cyklistce, která přejížděla pozemní komunikaci po přejezdu pro cyklisty. Následně došlo ke střetu osobního vozidla s cyklistkou.

Po dopravní nehodě policisté u řidičky osobního vozidla i u cyklisty provedli orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu, která vyšla u obou s negativním výsledkem.

„Informace k této dopravní nehodě, které pomohou při vyšetřování, je taktéž možné sdělit policistům na kterémkoliv obvodním oddělení,“ doplnil mluvčí.