Senior vjel na dálnici do protisměru. Jeho jízda skončila nehodou

Nehodou skončila jízda čtyřiasedmdesátiletého řidiče, který vjel na dálnici  nedaleko Březové do protisměru.  Jeho jízda skončila střetem s dalším autem. Při dopravní nehodě došlo ke zranění jednadvacetiletého řidiče vozidla značky Dacia, který byl Zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku přibližně 60 tisíc korun.

Foto: Policie ČR

„V sobotu 10. září letošního roku došlo krátce před 23. hodinou na dálnici D6, konkrétně poblíž Březové, k dopravní nehodě,“ informoval policejní mluvčí Jan Bílek. „Čtyřiasedmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Volkswagen měl na dálnici vjet špatným sjezdem a tím se dostat do protisměru. Řidič měl po dálnici pokračovat směrem na Cheb, po chvíli se měl začít na pozemní komunikaci otáčet a přitom vjet do jízdní dráhy vozidlu značky Dacia, které řídil jednadvacetiletý mladík. Následně mělo dojít ke střetu pravé přední části vozidla značky Volkswagen s levou přední částí automobilu značky Dacia,“ doplnil.

Foto: Policie ČR

Oba řidiči se po dopravní nehodě podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která u obou vyšla s negativním výsledkem.

Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Foto: Policie ČR