Regionální mapy i letos pozvou na 280 výletů k projektům podpořeným z evropských fondů

I na letošní léto připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj sadu regionálních map s tipy na výlety na zajímavá místa, která vznikla, byla opravena nebo ožila díky dotacím z fondů EU. Výletníci tak mohou zavítat do sportovních areálů, na zámky a hrady, kolonády, do skanzenů nebo do zoo a na řadu dalších atraktivních míst. Každý kraj má vytvořenou svou vlastní mapu s dvaceti tipy na výlet, na výběr je tak ze čtrnácti map.

 Mapy dohromady zvou k návštěvě 280 míst, ale z fondů EU bylo u nás podpořeno přes 130 tisíc projektů. Vybrali jsme z nich ty, o kterých si myslíme, že české návštěvníky v létě zaujmou nejvíce,“ řekla Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení Sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů. „Vloni jsme mapy vydali poprvé a u veřejnosti měly úspěch. Věříme, že i letos si lidé udělají čas navštívit krásná a zajímavá místa, kterým pomohly evropské peníze. Jen namátkou je to například krušnohorské rašeliniště, brněnská vila Tugendhat nebo kláštery v Českém Krumlově,“ dodala Grabmüllerová.

Mapy s tipy na výlety po České republice připravilo MMR už v loňském roce jak v letní, tak v zimní edici. Na letošní léto jsou mapy aktualizované o nové projekty; zároveň si mapy zachovaly praktický formát, který nabízí kontaktní informace nebo informace o možnosti parkování.

Mapy jsou již nyní ke stažení na webu mapy.kdefondyeupomahaji.cz a od konce června budou k dispozici i v tištěné podobě v síti Turistických informačních center.