Žena našla ve skříni dělostřelecký náboj

Policisté z obvodního oddělení Plesná vyjeli v sobotu 20. března letošního roku krátce po 18. hodině do bytu ve Skalné k případu nálezu munice. Přivolám byl i pyrotechnik. Ten po svém příjezdu určil, že se jedná o dělostřelecký náboj ráže 20mm. Munici zajistil a odvezl k její následné likvidaci. Při události nebyl nikdo zraněn ani nebyla způsobena žádná škoda na majetku.

Podle policejního mluvčí Jakuba Kopřivy, munici našla dvaašedesátiletá žena ve skříni při vyklízení bytu a následně to oznámila na tísňovou linku 158. Po příjezdu se policisté spojili s oznamovatelkou, která jim nalezenou munici ukázala. Policisté místo zajistili a poté si vyžádali příjezd specialisty z pyrotechnické služby v Teplicích.

Prevence:

Policisté v našem kraji velmi často řeší případy nálezu staré munice. Na místo okamžitě vyjíždějí přivolání pyrotechnici, kteří ke každému podezřelému předmětu přistupují se zvýšenou opatrností, aby při manipulaci nedošlo k explozi. Korozí předmětu může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí málo. Proto nepodceňujte ani staré a zkorodované výbušniny a jiné předměty. V případě nálezu s nimi v žádném případě nemanipulujte a ihned o nálezu vyrozumte policii. Vyčkejte do příjezdu hlídky a místo nálezu zabezpečte tak, aby se k němu nemohly přiblížit další osoby. Pokud se nebude jednat o munici, nikdo se na Vás zlobit nebude. Lepší je vždy nález ohlásit, než aby došlo k neštěstí.